"Балкан" загуби във Варна от "Черно море" с 85-73 във втория четвъртфинален мач от турнира за Купата на България. Така резултатът от серията стана 1-1. Кой от двата отбора ще отиде на Файнъл Фор следващата седмица в Самоков ще стане ясно в четвъртък от 18.00 ч., отново в Ботевград. Нашите имат предимство в домакинството заради по-предното им място в класирането в шампионата.

"Зелените" играха много добре и водеха през цялото първо полувреме. След първите 10 минути авансът им бе 6 точки - 24-18. Преди голямата почивка те добавиха към него още една - 51-44.

През третата част обаче се сринаха драстично. Варненци стопиха пасива си преди средата й и я спечелиха с убедителното 25-10. В четвъртата не се случи нищо, с което "баланци" да променят хода на срещата - "Черно море" победи с 85-73. Нищо чудно Жоро Младенов именно в последната чевъртина да е дал почивка на титулярите, както заяви минути преди заминаването за морската ни столица, за да ги запази за реванша в четвъртък.

Според старши треньора Георги Младенов върху получилия се в третата част обрат силно са повлияли и тримата рефери - Мирослав Томов, Красимир Стойнов и Младен Марков. Особено първият, а и старозагорецът Марков.

Трети мач ще играят и отборите на "Ямбол" и ЦСКА. В Ямбол домакините успяха да победят с 81-75. Реваншът в четвъртък е в София. В първата среща ЦСКА победи с 89-85.

Единствен "Левски" спечели серията с 2-0 победи, след като победи "Рилски спортист" и в Самоков със 79-74, както преди два дни и в София с 89-85.

Черно море - Балкан 85-73 (18-24, 26-27, 25-10, 16-12)

Черно море: Витас 6, Белберов 16, Ценов 13, Галоуей 15, Шелдън 15 (Боев 5, Алексиев 9, Пенев 4, Маринов 2, Колев, Георгиев)

Балкан: Болковац 9, Л. Лилов 9, И. Лилов 22, Мортън 14, Билбия 10 ( Радев 4, Антич 5, Наков, Борисов, Янков)

Рефери: Мирослав Томов, Красимир Стойнов, Младен Марков