Световният шампион Кими Райконен (Ферари) спечели безпроблемна победа на пистата "Сепанг" в състезанието за Голямата награда на Малайзия, втори кръг от шампионата на Формула 1. Втори след стабилно каране финишира Роберт Кубица (БМВ-Заубер). Трети остана Хейки Ковалайнен (Макларън-Мерцедес). Четвърти след перфектно представяне зъвърши Ярно Трули (Тойота). Пети остана победителят от Австралия Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес). Хамилтън нямаше ден и през по-голямата част от надпреварата се бореше с Марк Уебър (Ред Бул) на около 30 секунди от водача Райконен. При първото си спиране в бокса механиците на британеца го забавиха твърде много със смяната на предната му дясна гума. В края Люис натисна Трули, но не успя да го изпревари. Шести и седми финишираха съответно Ник Хайдфелд (БМВ-Заубер) и Марк Уебър (Ред Бул).

16-ия успех в кариерата на Райконен започна след първото от общо двете му спирания в бокса. Тогава Кими успя да изпревари лидера до този момент и тръгналия първи на старта Маса. Преди това "Айсмен" записа рекордни обиколки и излезе на пистата на метри пред съотборника си.

Фелипе Маса (Ферари) пък отпадна след пилотска грешка в средата на надпреварата. 25 тура преди финала той се провали, след като изпусна един от завоите, колата му поднесе и бразилецът се озова в чакъла. Поредна втора грешка на Маса, след тази на първия завой в Австралия и съмнения за възможността му да кара автомобил без тракшън контрол.

Във временното класиране Хамилтън поведе с 14 точки, пред Кими и Хайдфелд с по 11 точки.