Тази вечер в Правец Лукойл Академик се справи лесно с гостуващия Черно море Порт Варна, като победи с 87-65. Отборът на домакините бе воден от досегашния асистент на освободения Марин Докузовски -  Мирослав Ралчев, заедно с Жоро Давидов. На пейката неотлъчно бе и спортният директор Сашо Везенков.

Шампионите срещнаха трудности само през първата четвъртина, в която варненци играха добре поддържаха равенство в резултата. Във втората част обаче Лукойл Академик увеличи оборотите, направи серия 11-0 и на полувремето имаше преднина от 18 точки. Толкова бе тя и преди последните десет минути, а до края на мача домакините преминаха границата от двайсетте точки.

Точките, отбелязани от Лукойл Академик, бяха разпределени сравнително равномерно между игралите повече от десет минути баскетболисти. Девин Грийн отбеляза 14, с по 11 са Дерил Уоткинс, Томас Масамба и Брандън Хийт, 10 има Николай Колев, Веселин Веселинов вкара 9, с 8 е Павел Маринов, дебютиралият с екипа на Лукойл Академик Боян Попович завърши със 7.

За моряците най-резултатен със 17 точки бе Лари Хол, по 11 добавиха Любиша Връцел и Асен Великов.

В последния мач от този 13 кръг Берое победи в Стара Загора Черноморец с 98-88.