Тази вечер стана известен първият финалист в първенството на ТЕСИ НБЛ. Това е Лукойл Академик, който спечели във Варна четвъртия мач с Черно море с  82-64 (21-19, 22-10, 23-15, 16-20), а с това и серията с 3-1 победи.

За разлика от третата среща във вторник, в която Черно море победи, днес домакините не можаха да се противопоставят на своя съперник. Равностойна донякъде бе само първата четвъртина. На полувремето гостите имаха аванс от 14 точки - 43-29, а в третата част преднината им достигна до 25 точки.

Петима от победителите са с двуцифрен актив. С по 15 точки са Божидар Аврамов и  Кристофър Дън, 13 има Килингсуърт, 12 вкара Тони Уидън, 10 добави Аландо Тъкър.

За Черно море Милян Пупович реализира 17 точки, с 16 е Стаменкович, Асен Великов, направил много силен мач преди два дни, остана само с 1 точка със стрелба 12-0.