Отборът на Черноморец (Бургас) записа 6-та победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Черно море (Варна) с 87:79 в отложен двубой от X кръг.

Центърът на „Акулите” Джеймс Тейлър бе над всички и приключи с дабъл-дабъл” – 22 точки и 13 борби, Петър Ракович и Богдан Боев добавиха по 12 точки, а Калин Христов и Константин Коев завършиха с по 11 точки.

За „моряците” най-резултатен бе Асен Великов с 25 точки, а Тихомир Желев вкара 11 точки.

Възпитаниците на Дечо Коешинов си осигуриха победата през първото полувреме, след като демонстрираха по-концентрирана игра в нападение и след първите две части имаха аванс от 41:29.

След почивката баскетболистите на Черно море направиха всичко по силите си, за да се върнат в мача и да стигнат до пълен обрат, но така и не намериха правилния път към коша на съперника и единственото, до което се добраха бе смъкване на разликата до осем точки, за крайното 79:87.