Тази вечер "Балкан" отнесе "Спартак" с 81-64 и два кръга преди края е непоклатим на третото място след редовния сезон. Лошото начало за домакините доведе до доста грешки и колебания, но в средата на втората част те наложиха превес и две минути преди сирената дръпнаха с 9 точки - 32-23. Този аванс се запази и на полувремето - 38-29.

След почивката плевенчани се опитаха да обърнат хода на срещата и свалиха до 45-41 в средата на третата четвъртина. Тогава именно надвисна опасността от пълен обрат, след като на Любомир Лилов бе свирено пресилено техническо нарушение, а в рамките само на 8 секунди за 5 фаула напуснаха Радев и Билбия. Пролича, обаче, че и "Спартак" не случайно има проблеми. В 29-та минута нашите отново поведоха с 10 точки - 57-47, а в 31-та авансът им рипна на 67-50. Впоследствие дори надмина 22 точки, за да се стигне до крайното 81-64.

Балкан - Спартак 81-64 (13-15, 25-14, 24-21, 19-14)

Балкан: Болковац 20, И. Лилов 21, Радев 8, Мортън 15, Билбия (Л. Лилов 7, Наков 3, Райков 2, Борисов 2, Янков, Антич 3)

Спартак: Йоич 4, Станков 9, Топчов 12, Димитров 12, Тодоров 2 (Дяковски 3, Софрониев 3, Острев 1, Барач 14, Калан 2, Генков 2)

Рефери: Томов, Караниколов, Ресиловски