Балканци изиграха наистина страхотен мач. Спечелиха абсолютно заслужено с 86-78 (29-21, 27-16, 9-19, 21-22) и се върнаха в полуфиналната серия, намалявайки резултата на 2-1 победи за Левски. И нещо повече - това е първи успех на Балкан над сините от далечния 9 май 2008 година, също в полуфинална серия, която тогава спечелиха с 3-0 победи и след това играха финал с Лукойл Академик. Така четвъртата среща между двата отбора ще бъде след два дни - в сряда, отново в Ботевград.
Зелените изиграха едно зашеметяващо първо полувреме, след което натрупаха преднина от 19 точки - 56-37. Започнаха с 12-0 за по-малко от минута и половина,  показаха невероятна стрелба за три точки, като вкараха общо 9 тройки за тези двайсет минути.
Както всички очакваха, след почивката Левски се мобилизира пределно и спечели третата част с 19-9, като намали изоставането си на 9 точки. И в четвъртата на два пъти се доближи на 5 точки. Балканци обаче издържаха на огромното напрежение и след края заслужено ликуваха.
Владимир Панич стана топреализатор с 25 точки, капитанът Йордан Бозов отбеляза 16, трети пореден силен мач направи Станислав Славейков с 14 точки и един страхотен Атила Сантош под двата коша с дабъл-дабъл от 10 точки и 11 борби. С 9 е Станимир Маринов, 8 има Урош Петрович.
За Левски с 18 точки е Марко Маринович, 15 има Чавдар Костов, с 14 е Младен Пантич.