В третата среща от полуфиналната плейофна серия отборът на Балкан загуби от Левски в зала Универсиада с 66-56 (23-10, 11-15, 10-20, 22-11). Това бе първа победа на третия в класирането на редовния сезон и резултатът от серията бе намален на 2-1 успеха за Балкан.

Зелените изиграха доста слаба първа четвъртина, която загубиха с 23-10. В началото на втората бе достигната и най-голямата разлика от 16 точки за домакините.  До края й Балкан успя да начали изоставането си до 9 точки - 34-25, като изоставаше тотално в броя на овладените борби - 30-17, оттам и в точките от бърза атака - 16-6 за Левски, и точките от втори шанс - 9-4.

След почивката балканци изиграха силна трета четвъртина, която спечелиха с 20-10 и имаха аванс от 1 точка преди последната трета част - 44-45. В първите й минути двата тима си размениха няколко пъти водачеството, но Левски взе аванс от 6 токи - 56-52 в 35-та минута, а две минути преди края той вече бе 10 и това реши изхода от срещата.

Четвъртият мач е на 20 май, петък от 19.00 ч. отново в София.

С по 14 точки за Балкан са Дерик Маркс и Крисчън Джоунс, който овладя 8 борби. За Левски Христо Захариев отбеляза 16 точки, 14 вкара Чавдар Костов, с 10 е Паркър.