В първия мач от започналия днес в Ботевград  зонален турнир за кадетки отборът на Балкан постигна убедителна победа над Чардафон Орловец от Габрово със 65-42. Възпитаничките на треньора Михаил Михайлов доминираха през цялата среща. Още в началото започнаха да трупат преднина, която на полувремето бе 17 точки - 36-19, а след първите три части - 54-32. В средата на последната четвъртина разликата в тяхна полза премина 30 точки, до края само бе оформен крайният резултат.

Днес ще се изиграят и останалите два мача от този зонален турнир, в който три отбора спорят за едно място, даващо право на участие във финалите. Следващата среща по програма е от 13.00 ч. и е между Чардафон Орловец и Перущица. А от 16.00 ч. е мачът на Балкан с Перущица.