Днес в Ботевград Балкан записа второ поражение като домакин в първенството на НБЛ. Зелените отстъпиха на Черно море Порт Варна с 84-89 (20-24, 21-24, 17-17, 26-24).

Гостите от Варна водеха в резултата почти през цялата среща - цели 37 минути. На полувремето авансът им бе 7 точки - 41-48, след равна трета част тази разлика се запази и пред последните десет минути - 58-65. Пасивът на Балкан достигна до 13 точки в 34-та минута. След това зелените започнаха бързо да топят изоставането си и на два пъти се доближиха само до 1 точка, като второто бе при оставащи 1 минута и 23 секунди. В решителните моменти обаче не бяха точни, докато за Черно море сърбите Тресач и Стаменкович отбелязаха две тройки и гостите спечелиха.

Отборът на Балкан направи повече грешки - 13 срещу 8 на Черно море, има и по-слаба стрелба - 44% срещу 48%. Отново пролича липсата на типичен плеймейкър в състава, какъвто бе Асен Великов за Черно море. А високите в Балкан вкараха само 19 точки от отбелязаните общо 84.

Станимир Маринов бе най-резултатен с 32 точки, има 5 борби и 3 асистенции. Капитанът Павел Маринов отбеляза 18 точки, Иван Лилов вкара 15, като има и 9 борби. Ноа Далман завърши с 14 точки с поредни яси дабъл-дабъл с овладените 12 борби. Гейб Кнутсън има 3 точки, Петер Седмак - 2.

За гостите петима са с двуцифрени точкови показатели. С най-много е Симеон Илиев - 19 точки. С по 16 са Джордже Тресач с 4 тройки и Милян Пупович, който взе и 9 борби, с 12 е Педжа Стаменкович, 10 добави капиктанът Асен Великов, който е с 5 асистенции.