Днес в зала Универсиада Левски победи  Куманово 2009 с 88-82 (25-19, 24-20, 20-29, 19-14). Това бе едва второ поражение на тима от Македония, който до този момент в петте си домакински срещи имаше 1 загуба от Сигал Прищина и четири успеха, един от които срещу Балкан, а миналата седмица победи Теодо Тиват при първото си гостуване. "Сините" вече са с 4 успеха и две загуби.

Левски имаше превъзходство в по-голяма част от срещата, с изключение на третата четвъртина, в която позволи гостите да излязат напред в резултата. Топреализатор за победителите стана Лайънъл Чалмърс с 21 точки, много силно игра Павел Иванов, вкарал 17, Христо Захариев добави 14, Николай Върбанов има 12.

За гостите страхотен мач направи центърът Урош Лукович с 23 точки, 14 борби и 3 чадъра. Лукович не игра срещу Балкан, той се завърна в тима миналата седмица. Не бе на познаното високо ниво топреализаторът на тима Вукашин Мандич, който вкара едва 6 точки, както и Иван Мишкович с 8. По 11 точки за Куманово 2009 отбелязаха Марян Янески и Дарко Станимировски, американецът Паран има 15 и 8 асистенции.

В другия мач днес Кожув Гевгелия отстъпи като домакин на Сигал Прищина с 83-85 (24-26, 13-25, 20-19, 26-15). Това бе второ поражение на Кожув вкъщи, след това от Балкан. Джоунс и Бериша са съответно с 21 и 20 точки за победителите, за Кожув с 23 точки е Пекович, 16 има Божович.