В мач от петия кръг на Еврохолд Балканска баскетболна лига отборът на Балкан претърпя загуба като гост на македонския Куманово 2009 с 87-73 (22-12, 15-14, 26-23, 24). Това бе трето поражение на "зелените" в четирите им гостувания досега, миналия четвърти кръг те почиваха.

В 5-та минута на първата част  Балкан водеше с 10-8. Последваха обаче  три поредни тройки на най-добрия играч на домакините Вукашин Мандич и Куманово 2009 поведе със 17-10. Именно от този момент настъпи пълния обрат в мача. До края на четвъртината преднината на македонския тим стана двуцифрена - 22-12.

През втората част домакините също доминираха и на полувремето авансът им бе 11 точки - 37-26. П същия начин протече и третият период - 64-49 за Куманово 2009.

Едва в последната четвъртина балканци започнаха да играят по-добре и намалиха изоставането си само на 5 точси - 69-64 в 34-та минута. Само за три минути обаче отново допуснаха тя да стане 14 и до края Куманово 2009 нямаше проблеми да постигне третия си успех в четирите изиграни мача, всичките като домакини.

Сръбският баскетболист Вукашин Мандич стана топреализатор в мача с 24 точки. Високият едва 175 см американски гард Ройс Парън вкара 20, като двамата имат по 4 тройки. Със 17 е друг сърбин в състава на Куманово - Иван Мишкович, 16 добави Марян Янески.

За Балкан с по 14 точки са Петер Седмак и Мартин Маринов, който отбеляза 4 тройки, по 13 точки вкараха Иван Лилов и Павел Маринов, с 9 е Станимир Маринов, 8 има Ноа Далман, който овладя и 10 борби.

Петима привърженици на Балкан бяха дошли в Куманово на собствени разноски, за да подкрепят отбора, но не останаха доволни от представянето му.

В другия мач във вторник Теодо Тиват загуби у дма си от Кожув Гевгелия със 74-80. В сряда, 20 ноември Левски гостува на Галил Гилбоа в Израел.

Първото домакинство на Балкан по програма е на 28 ноември срещу румънския Крайова. Все още обаче не е известно къде ще се играе този мач.

Снимки: botevgrad.com