В първия мач от ЕВРОХОЛД Балканска лига за 2014 година Галил Гилбоа победи като гост Университатя Крайова с 80-70. Така отборът от Израел вече е с баланс 5 победи и 2 загуби, а Крайова е с 3 успеха и 5 поражения.

В първите две части се получиха няколко обрата, първо със серия от 12-2 домакините стопиха аванс от 8 точки на съперника и спечелиха първата четвъртина с 25-22. Във втората Галил Гилбоа направиха серия от 15-0 и на почивката имаше аванс от 5 точки - 43-38.

Второто полувреме премина при постоянна гонитба в резултата. Домакините се приближаваха плътно, подкрепяни от 2500 зрители, но тимът от Израел веднага намираше отговор.  Срещата се реши в последните 3 минути, когато Галил с 5 последователни точки вдигна аванса си на 8, което му осигури успеха.

Най-резултатен за победителите с 25 точки бе ДеШон Симс, с 22 точки е Джералд Робинсън, а Ричард Джаксън е с 12 и 11 борби.

За Крайова с по 13 точки са Богдан Попеску и Левар Сийлс, с 12 е Травис Бюро. Новото попълнение на румънците - 218-см център Джеймс Тайлър, вкара 4 точки за 4 минути игра.

Съдии на срещата бяха тримата българи Владимир Цеков, Борислав Пелтеков и Венцислав Великов.