Тази вечер Теодо Тиват победи Левски със 76-72 (20-12, 13-13, 15-21, 28-26) в мач от първенството на ЕВРОХОЛД Балканска лига. По този начин и тимът от Черна гора, който дълго време бе последен с незавиден актив, вече придобива шансове за влизане сред първите шест, след като миналата седмица спечели у дома и срещу румънския Крайова. Балансът му е 3 победи и 8 поражения в изиграните 11 мача. Теодо излезе на осмото място, от което измести Балкан, който обаче има две срещи по-малко и е с 4 победи и 5 загуби.

През първата част домакините водеха с 8 точки - 20-12, разликата се запази и на полувремето - 33-25. След почивката "сините" заиграха по-добре, доближиха се плътно до съперника, а три минути след началото на последната четвъртина вече имаха аванс от 6 точки - 60-54. Последва обаче невероятна серия от 12-0 за Теодо и две минути и половина преди края с 6 точки напред вече бяха домакините - 66-60.

Мачът продължи да бъде оспорван, но Теодо не допусна нов обрат, въпреки две тройки 3 точки от наказателната линия на Левски, който се доближи само на 1 точка. Черногорският тим успя да удържи победата с добра игра под коша на Джиканович и точен мерник при наказателните удари на Никола Корач.