В първия си мач за тази година от първенството на А група кадетките на Балкан отстъпиха като домакини на Левски с 3 точки разлика - 50-53. Възпитаничките на треньора Михаил Михайлов, благодарение на когото те израснаха много последната година, имаха немалки шансове да спечелят. В третата четвъртина те успяха да излязат напред в резултата. А в последните десет минути гонитбата между двата тима продължи до самия край, въпреки че две от основните баскетболистки на домакините вече бяха извън игра.

В решителните минути кадетките на Балкан обаче не се възползваха от открилите се пред тях възможности за победа. Те не издържаха на напрежението и пропуснаха десет наказателни удара. От публиката, която подкрепяше момичетата както в мач на мъжкия тим, имаха огромни претенции към един от двамата рефери. И наистина с отсъжданията си, преобладаващата част от които бяха в ущърб на Балкан, съдията Ивайло Трифонов остави въпроса какви съдийски курсове е изкарал - дали по баскетбол или по някакъв друг спорт.

В другия мач от днес Монтана 2003 загуби у дома си от Шампион 2006 с 49-73.