Днес баскетболистките на Балкан - девойки до 19 години, постигнаха третия си пореден успех от началото на първенството на женската А група. Те спечелиха като гости на Левски със 71-66 /21-23, 23-12, 19-11, 8-20/.

Решителни за успеха на водения от Стефка Славова тим бяха втората и третата четвъртина, когато най-голямата разлика в тяхна полза достигна до 21 точки. В края на последната позволиха на своите съпернички да смъкнат драстично изоставането си само до 5 точки разлика.

Топреализатор за Балкан е Карина Константинова с 35 точки, като направи и 5 асистенции и взе 4 борби за 40 минути на полето. Клаудия Цанкова вкара 13 точки за 23 минути игра и отне 6 топки от съперничките.  С 11 точки и 8 борби е Преслава Колева.

За Левски най-резултатна с 28 точки е Деляна Антонова, Ана Раденкова отбеляза 15.

В другите мачове от 3 кръг, играни днес, Славия разгроми Асеновец 2005  със 78-45, НСА отстъпи като домакин на Рилски спортист с 51-53, а Черно море Одесос спечели във Варна срещу Берое 2 с 81-48.

Следващата неделя - 12 ноември, Балкан ще бъде домакин на Славия.