В турнира за Купата на България отборът на Балкан остана четвърти. В днешния мач за бронзовите медали той загуби от Рилски спортист с 96-90 (29-22, 26-26, 14-18, 27-24).

Както и в полуфинала с Черно море в петък, зелените бяха неубедителни в защита през първото полувреме. В него те получиха 55 точки и на почивката изоставаха със 7.

В третата четвъртина балканци заиграха значително по-добре, започнаха да стопяват изоставането си. Със силна дерия от 16-2 излязоха напред със 7 точки  - 81-74, но след това на свой ред допуснаха лоша серия и след тази част самоковци продължаваха да водят с 3 точки - 69-66.

Последната четвъртина бе оспорвана -  Рилски спортист вземаше аванс, Балкан се доближи на два пъти до 2 точки, но в крайна сметка самоковци не изпуснаха водачеството до края на мача.

Иван Лилов отбеляза 27 точки, има 5 борби и 5 асистенции.Със 17 точки и 9 овладени топки е Ноа Далман, с 10 е Петер Седмак. Груев и Павел Маринов имат по 9, 7 добави Станимир Маринов, с по 4 са Божович и Стъц, 3 вкара Мартин Маринов.

За Рилски спортист най-резултатен с 24 точки бе Върнън Тейлър. Шон Барнет отбеляза 19, 17 добави Калхун, Йордан Бозов вкара 15, с 13 точки и 10 борби е Раванел.