В последния си домакински мач от редовния сезон на ТЕСИ НБЛ, игран днес в Арена Ботевград, Балкан победи Спартак Плевен с 96-65 (25-11, 34-19, 15-17, 22-18). Зелено-белите излязоха за тази среща мобилизирани и решиха изхода й още след първото полувреме, след което водеха с 29 точки - 59-30. През второто полувреме мачът на практика се доиграваше.

Така Балкан постигна очакван успех, неочаквана бе слабата съпротива от страна на Спартак - отбор, който винаги създаха немалко ядове на тима от Ботевград.

Домакините започнаха със силна серия от 10-0, а гостите отбелязаха първия си кош едва в четвъртата минута. В 8-та резултатът бе 20-6, а първата част завърши при 25-11. Във втората балканци бяха още по-резултатни, отбелязаха цели 34 точки срещу 19 на съперника. Неизбежното отпускане в третата и четвъртата част не се отрази, бе дадена почивка на основни играчи и след последната сирена бе фиксирано крайното 96-65 за Балкан.

Петима от победителите са с двуцифрен актив. Най-резултатен с 28 точки бе Станимир Маринов, който вкара 7 тройки от 9 опита, има и 9 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки. Трима отбелязаха по 12 точки - Александър Груев, Мартин Маринов и Ноа Далман, който направи дабъл-дабъл с 16 овладени борби. Петер Седмак има 10 точки, с 9 е Павел Маринов, 7 вкара Иван Лилов, 6 - Слободан Божович.

За Спартак най-резултатен с 16 точки бе Саша Топчов, с 13 е Веселин Георгиев, 12 има Васил Александров, 10 - Симеон Ценов.

В другия мач от 24 кръг, игран днес, Черно море Порт Варна загуби като домакин от Рилски спортист със 79-86. По този начин варненци на практика отпаднаха от борбата за второто място, което lв момента се заема от Балкан. За него шанс има и Левски, който утре е домакин на Ямбол.

За да запази второто място, в оставащите три мача от редовния сезон Балкан трябва да победи в два. Предстоят три последователни гостувания - във вторник на Лукойл Академик, в събота на Черноморец и на 22 април на Берое.