Баскетболистите на Балкан постигнаха успех в първото си домакинство от първенството на НБЛ -  срещу Спартак с 90-81 (16-24, 24-20, 22-17, 26-20). Той обаче не дойде лесно, тъй като тимът от Плевен игра по-добре през първото полувреме. След него гостите бяха напред с 44-42, като преди това спечелиха първата четвъртина с 24-18, а в 7-та минута авансът им бе 11 точки - 22-11, а в 9-та - 24-13.

Балканци обърнаха резултата в своя полза в средата на третия период - в 25-та минута те вече водеха с 59-54, но в края му гостите свалиха иоставането си до 3 точки - 64-61. В последните десет минути обаче по-свежият и по-активен отбор на Балкан започна постепенно да увеличава аванса си. В 33-та минута той бе 9 точки - 72-63. Спартак само успя да се доближи до 4 точки минута след това. Но по-късно зелените направиха преднината си двуцифрена при 79-68. А крайният резултат е 90-81 за Балкан.

Дебют сза Балкан след възстановяване направи Станимир Маринов.  Той бе на полето 15 минути и завърши с 3 точки и 6 асистенции. За Балкан в този мач не игра Митко Димитров заради известни здравословни проблеми, но след мача самият той сподели, че те не са сериозни. За Спартак в игра се включиха пропусналите първия мач с Берое Николай Маринов и Максим Корниенко.

Топреализатор за победителите стана американският пойнтгард Калил Дюкс, който отбеляза 28 точки с добър процент стрелба - 10 от 17. и с 6 тройки от 11 опита, има и 5 асистенции. С 20 точки е друг американец - Дерик Маркс, той също е с 5 завършващи подавания. Дабъл-дабъл от 13 точки и 15 борби направи третият американец Тибодо. 11 точки вкара Николай Грозев, с 8 е  Алихан Демир, 6 има Крис Минков, 1 добави Вутев.

За спартак над всички бе Димитър Маринчешки с 24 точки. Другият с двуцифрен актив от 11 точки е Симеон Илиев.