"Червените дяволи" взеха трофея след изпълнение на дузпи

Манчестър Юнайтед е победителят в тазгодишното издание на Шампионската лига. В един шеметен двубой под дъжда на "Лужники" в Москва, момчетата на Сър Алек Фъргюсън се наложиха със 7:6 след изпълнение на дузпи.

Португалското крило Роналдо даде преднина на тима си за 1:0 . В 27-ата минута Пол Скоулс направи двойно подаване с Уес Браун на тъча, защитникът центрира и Роналдо не остави шансове на Чех след удара си с глава.

Франк Лампард изравни в последната минута на полувремето, след като при изстрел на Есиен и рикошет, топката се озова в халфа на "сините", за да промуши топката покрай Ван дер Сар - 1:1. В дузпите Джон Тери и Никола Анелка изпуснаха решителни наказателни удари, а за Юнайтед неточен бе Роналдо.