Мъжкият национален отбор на България започна с победа участието си на престижния мемориален турнир Хуберт Вагнер, който се провежда в полския град Краков.

Възпитаниците на селекционера Пламен Константинов сломиха домакините от Полша пред повече от 10 000 зрители в залата. Дружина полска поведе с 1:0 след 25:20, но българските волейболисти обърнаха развоя на мача след два поредни гейма - с 25:23 и с 29:27. В четвъртия Полша се добра до 26:24 и вкара мача в тайбрек.

В решителния гейм поляците имаха преднина от две точки, но това не притесни българските момчета и те не само, че изравниха в края, а и попариха домакините с ас на Валентин Братоев, който фиксира крайното 3:2 след 15:13.

Интересното е, че това е втори успех на България над Полша в рамките на по-малко от година. През септември миналата година българските волейболисти разплакаха полските фенове и волейболисти, след като ги елиминираха от Европейското първенство, на което бяха домакини.

В първия мач от съботната програма на Хуберт Вагнер 2014 Русия се разправи с тима на Китай и го сломи с категоричното 3:0 (26:24, 25:21, 25:17).

В неделя България играе с Русия от 18.30, а Полша - с Китай.