България загуби нещастно от Полша с 2:3 гейма (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13) в среща от Група "Е" на финалите в Световната волейболна лига.

Двубоят в Гданск, пред повече от 10 000 зрители, бе изключително драматичен и "лъвовете" могат само да съжаляват за изпуснатата победа.

Волейболистите ни изиграха отлично срещата, но в решителните моменти се огънаха и пропуснаха да се поздравят с успеха.

В началото момчетата на Радо Стойчев бяхме разконцентрирани и подариха първия гейм на Полша. След това Казийски и компания разпилаха домакините и поведоха с 2:1, но се стигна до тайбрек, в който поляците показаха по-здрави нерви и взеха победата.

В другата среща от нашата Група "Е" Аржентина постигна победа над Италия с 3:1 гейма (20:25, 25:20, 25:22, 25:22).

В четвъртък Радостин Стойчев ще изведе националите срещу Аржентина, като двубоят е от 18:15 часа българско време, а в петък срещаме Италия. В Група "F" пък са отборите на Бразилия, Русия, САЩ и Куба.