Баскетболистите на Балкан пропуснаха да направят пълен обрат срещу Левски в днешния последен мач от четвъртия кръг на НБЛ.  6.7 секунди преди края при 1 точка повече за гостите балканци не организираха по най-правилен начин атаката, стрелбата на Стаменкович не бе точна и мачът свърши при резултат 79-78 (19-18, 22-15, 21-21, 17-24) за сините.

Преди това домакините успяха да стопят постепенно пасив от 16 точки - в 23-та минута резултатът бе 53-37 за Левски. В края на третата четвъртина изоставането бе 8 точки, в 35-та минута -7, в 36-та стигна до 3 при 69-72, минута и 12 секунди преди края  вече бе 1 - 76-77, а 16.5 сек преди сирената резултатът  бе равен - 78-78. При своето нападение Левски вкара само един от двата фаула и излезе напред със 79-78, за да се стигне до неопзотворената възможност на Балкан в оставащото до края време.

Така балканци все още нямат победа у дома през новия сезон, след като във втория кръг отстъпиха в Арена Ботевград и на Лукойл Академик.

Любопитно е, че двата тима имат еднакъв процент стрелба за 2 точки - по 46, Левски е по-добър с 5% от тройката - 10 от 27 срещу 8 от 25 за Балкан, борбите са приблизително равни - 31 срещу 32, както и грешките (21 на 20) и отнетите топки (10 на 9).

Иван Лилов бе най-резултатен за Балкан с 29 точки с 53% стрелба, с 20 е Павел Маринов, Ненад Шулович има 10, с по 7 са Стаменкович и Мартин Маринов.

За Левски най-много точки - 22, отбеляза Павел Иванов, 19 има Христо Захариев, с 11 е Павлин Иванов, а Пупович остана само с 5 за 30 минути игра.

Така Балкан не можа да се възползва от факта, че имаше доста повече време да се подготви за този мач, докато сините имаха тежка среща само преди два дни срещу Кръка в Адриатическата лига.