Най-малките баскетболистки на Балкан - момичетата до 12 години, също придобиха право да участват във финалния турнир за определяне шампиона на България в тази възраст. Възпитаничките на треньорката Яна Чакалска спечелиха последните си два мача от първенството на Зона Рила, след като на 9 май в Благоевград победиха и двата тима на Самоков. Те се наложиха първонад  Рилски спортист-1 с 42-29, а след това и над Рилски спортист-2 с  36-31.

Така отборът на Балкан завърши на първо място в Зона Рила с победи във всичките си 8 срещи.

Финалният турнир за тази възраст ще бъде в Русе и започва на 22 май. В него участват 16 отбора разделени на 4 групи. Момичетата на Балкан са в група С с Шампион 2006, Чардафон Орловец и Гео Милев Раднево.