В днешния мач от 10 кръг на НБЛ Балкан спечели категорично срещу гостуващия Берое с 93-70. Основната причина за това бе отличната успеваемост на домакините при стрелбата - близо 59% като цяло и 53.6 на сто зад дъгата - 15 тройки от 28 опита.

Гостите от Стара Загора се държаха добре през първите две части и на полувремето изоставаха само с 5 точки - 47-42 за Балкан. Още в началото на третия период обаче тимът на домакините започна бързо да увеличава преднината си и в 26-та минута тя вече бе 17 точки - 67-50, а след половин час игра резултатът бе 71-56. В четвъртата част започна да нараства още по-бързо и най-голямата разлика от 28 точки бе постигната към края при 91-63.

За победителите се разписаха всички баскетболисти, с изключение  на игралия само три минути Кочев, като петима от тях са с двуцифрен актив. Най-резултатен с 18 точки е Брандън Фортънбъри, Марко Бръкич вкара 15, с 14 е Цветослав Острев, капитанът Мартин Маринов отбеляза 13, с 10 е Душан Цветкович. Върбанов добави 8 точки, Стоян Петков - 7, с по 2 са Дурчев, Н. Маринов и Джаксън.

За Берое 16 точки вкара Александър Тодорович, 15 има Остън Барнс, с 12 е Станислав Ваклинов.