Лукойл Академик допусна трета загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският шампион отстъпи за втори път на Антверп Джайънтс с 63-71 този път пред родна публика и след слабо нападение. Тимът на Тони Дечев изоставаше със 17 точки в началото на последния период и  успя да стопи пасив до 5, но не и да обърне до край резултата. Така те остават само с една победа и три поражения в група Р от Топ 32, а белгийиците са 3-1. В следващия кръг на 27-и януари Лукойл Академик гостува на ЧЕЗ Нимбурк, а ден по-рано белгийците приемат Вентспилс.

Двубоят започна много оспорвано през първото полувреме като двата отбора си размениха доста пъти водачеството. За кратко Лукойл Академик поведе с 5 точки в средата на втория период, но след няколко грешки, Антверп отново изравни. Последваха оспорвани минути и на почивка белгийският тим обърна с точка напред след тройка през човек.

След подновяване на играта тя тотално се промени. В средата на периода резултата бе равен при 45-45, но последва пълен крах в играта на българите. Българският тим допусна доста грешки и до края на периода нямаше нито един кош. Гостите се възползваха и след серия 17-0 поведоха със 17 точки при 62-45, а българите изпуснаха 13 поредни тройки.  Кризата в нападението на Лукойл продължи и след 8 минути без кош, Павлин Иванов отпуши коша. Гардът даде добър ход след началото на втория период и намали пасива под 10 точки. Лукойл Академик смени защитата и след добра игра на Шакич българският тим намали до 5 точки 3 минути преди края. Тимът на Тони Дечев отново имаше шанс да обърне, но не успя да се възползва и загуби.

Българите допуснаха цели 19 грешки срещу 16 на съперника. Лукойл Академик показа и ужасен процент от тройка – 5/21 (23.8%), срешу 9/24 за Антверп.

Желко Шакич бе над всички за Лукойл Академик с 20 точки, а 13 точки и 11 борби имаше Филип Барович. Митко Димитров отбеляза 11, а с 10 завърши Павлин Иванов.