Футболният отбор на Балкан 1929 завърши предсрочно на първото място в Източната А Областна Футболна Група. Днес зелените постигнаха категорична победа като гости на втория в класирането Бенковски Костенец с 3-0.

Мачът се игра на футболния терен до голф-игрището край Ихтиман. Въпреки че изоставаха от Балкан със 7 точки и все още имаха теоретичен шанс за първото място, домакините от Бенковски Костенец отстъпиха пред безспорно по-добрия отбор.

Балканци поведоха с 2-0 още през първото полувреме с две попадения на Ивайло Златев - в 19-та и 40-та минута. През второто крайното 3-0 фиксира в 73-та Цветелин Цаковски.

В следващия кръг Балкан ще приеме ФК Пирдоп, а в последния ще гостува на Рилец Говедарци.

Победа днес потигнаха и децата на Балкан. Те победиха като гости Драгоман с 2-1. Головете за победителите отбелязаха Георги Евлогиев и Ивайло Начев.