Днес в среща от 6 кръг на женската А група девойките на Балкан спечелиха като домакини срещу втория отбор на Берое със 73-60. Това бе пети успех за водения от треньорката Стефка Славова отбор, той има само една загуба - миналия кръг при гостуването във Варна на Черно море Одесос с 1 точка разлика - 67-66.

Гостенките от Стара Загора поведоха с 5-0 в самото начало, но след това до края на срещата бяха догонващи. Балкан спечели първата четвъртина със 17-11, втората бе за Берое - 19-15, но на полувремето домакините водеха с 32-30. Изключително оспорван бе третият период, завършил 20-20, в който Берое на няколко пъти изравняваше и дори повеждаше. Девойките на Балкан наложиха своето превъзходство в последната част и три минути преди края се стигна и до най-голямата преднина в тяхна полза от 17 точки при 73-56, а мачът завърщи 73-60 за Балкан.

Домакините бяха напред в резултата в продължение на повече от 36 минути. Въпреки че отстъпваха ръстово, а оттам и в борбата под двата коша - 39 срещу 46 овладени топки, момичетата на Балкан имаха по-добра стрелба - 43% спрямо 32% на Берое, отнеха 4 топки повече и направиха по-малко грешки - 17, от които 7 през второто полувреме, беройки сгрешиха 24 пъти. Балкан вкара 26 точки след грешки на съперничките, по този показател Берое е с 14.

Клаудия Цанкова бе най-резултатна за Балкан с 27 точки, тя е с 5 асистенции и 4 борби, въпреки че направи 11 грешки. Карина Константинова бе близо до трипъл-дабъл - отбеляуза 14 точки, взе 10 борби и направи 8 асистенции. Преслава Колева вкара 13 точки и има 6 овладени топки. Със 7 точки е Радина Живачка, с по 6 са Наталия Славчева и Николета Христова.

За Берое-2 над всички бе Габриела Николова, която е с дабъл-дабъл от 29 точки и 11 борби, с 12 е Вили Крачолова, 8 точки и 12 борби са в актива на Християна Тотева.