В днешния 17 кръг, последен от есенния полусезон на Югозападната трета лига, Балкан претърпя поражение при гостуването си на Германея Сапарева баня с 4-2. И ще чака пролетта на 13-тото място със 17 точки.

Домакините откриха резултата в 33-та минута и полувремето завърши 1-0 за тях. Пет минути след началото на второто вратарят на Балкан Виктор Вълчев получи червен картон, последван от дузпа за Германея. И тъй като Балкан нямаше резервен вратар, неговото място бе заето от защитника Цветослав Ботев. След точно изпълнения наказателен удар Германея поведе с 2-0.

Балкан намали на 2-1 след точен удар от бялата точка на Цветелин Цаковски, домакните отново вкараха за 3-1, Борис Райчев от Балкан направи 3-2. И когато зелените тръгнаха да изравняват и удариха две греди, получиха четвърто попадение за крайното 4-2.