Днес при гостуването си от 31 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан завърши 1-1 в Сапарева баня с местния Германея.  Зелените получиха гол през първото полувреме, през второто натикаха домакините пред собствената им врата, отправиха много удари, но успяха да вкарат чак в 90-та минута чрез Ивайло Бояджиев за крайното 1-1.

Равенството осигури на Балкан оставане в Югозападната трета лига и на теория за следващия сезон. Това се получи, тъй като Ботев Ихтиман загуби като гост от Рилски спортист. Балкан има 35 точки, а тимът от Ихтиман - 26. И дори при евентуално изравняване по точки в мачовете помежду им балканци имат две победи.

В момента, 3 кръга преди края, Балкан е на 15-то място с 35 точки. Зад него на 16-то е Германея с 30, предпоследен е Ботев Ихтиман с 26, последният Велбъжд вече е изпаднал. Пред Балкан  с 1 точка повече - 36, са 3 отбора - Симитли, Доброславци и Спортист Своге.

В следващия 32 кръг в събота, 18 май Балкан ще бъде домакин на Оборище. Тимът от Панагюрище не може да бъде изместен от второто място и ще играе бараж за влизане във Втора лига с втория на Югоизток - Созопол.

Останалите резултати от 31 кръг: Спортист Своге - Септември Симитли 1-0, Рилски спортист - Ботев Ихтиман 2-0, Оборище - Велбъжд 6-0, Миньор Перник - Сливнишки герой 2-2, Пирин Разлог - Банско 2-1, Беласица - Хебър 0-3, Вихрен - Надежда Доброславци 2-0, Марек - Чавдар Етрополе 1-0.