В днешния последен мач от втория етап на размененото гостуване на НБЛ Балкан претъртя унизителна загуба при гостуването си в Стара Загора. Домакините спечелиха с  87-61 и запазиха мястото си в първата четворка. В нея в последния момент се върна Рилски спортист, който като домакин надделя нелесно над втория Академик Бултекс 99 с 94-82. Тимът от Самоков е с еднакъв баланс с Балкан - 9 победи и 7 загуби, но Рилски е с предимство от мачовете между двата тима.

Берое спечели първата част с 26-18, а на полувремето вече имаше аванс от 10 точки - 44-34. Само за три минути след началото на третия период със серия от 6-0 разликата стана 16 - 50-34, а след още 2 минути хвръкна до 21 при 75-54. В първите минути на последната четвъртина стигна и до 30 - 74-44 и победителят отдавна бе ясен.

За да останат сред първите 4 отбора, на балканци им трябваше единствено победа в Стара Загора, но се видя, че това е много трудна задача. Сега те няма да иат домакинско предимство срещу намиращите се пред него отбори в третия етап от размененото гостуване, а и ще бъдат във втората урна на жребия за Купата, който се тегли в понеделник.

В Плевен Спартак се наложи над Черно море Тича с 93-77 и остана шести. В Ямбол в директна битка за 8-то място, което дава право на участие в турнира за Купата на България, домакините победиха Левски 2014 78-67.

Класиране след втори етап: 1 Лукойл Академик 2. Академик Бултекс 99 3. Берое 4. Рилски спортист 5. БАЛКАН 6. Спартак 7. Черно море Тича 8. Ямбол 9. Левски 2014