Лекоатлетът на "Балкан" Николай Начев" спечели сребърeн медал на проведения днес на националния стадион "Васил Левски" втори мемориал в памет на изтъкнатия български журналист Григор Христов - Гришата. При неблагоприятни условия - постоянен дъжд и хладно време, възпитаникът на треньора Иво Христов  финишира втори на 800 м с време 2:00.3 мин в конкуренция с още 15 участващи атлети от страната.

Победител стана Валентин Хаджиев от Разград с 1:59.5 мин, трети е Методи Миланов от Атлетик София с 2:02.0.

От трибуните на националния стадион Николай Начев бе подкрепян от многократния шампион и призьор в тази дисциплина на България - ботевградчанина Петър Кятовски.

Други две атлетки от Блакан участваха в спринта на 200 метра. С 15-то време е Елена Василева, която завърши втора в своята серия, с 27.9 сек. Флавия Стоименова е на 21-во място  с 28.6 сек.