В предпоследния си мач и последно гостуване в Югозападната трета лига отборът на Балкан завърши 2-2 срещу Марек в Дупница. Зелените изиграха много силен мач, вкараха два гола и поведоха с 2-0, изпуснаха още половин дузина чисти положения, но допуснаха две попадения в рамките на две минути и могат да съжаляват, че не спечелиха.

Цветелин Цаковски вкара още в 3-та минута за 0-1. След това отново той в 21-та не можа да вкара сам срещу вратаря, а в последната минута на полувремето Ивайло Златев нямаше късмет след красив плонж и удар с глава.

Осем минути след подновяването на играта балканци поведоха с 2-0, като отново голмайстор бе Цаковски. Те продължиха да контраатакуват опасно, но за тяхно съжаление направиха пропуски от много удобни позиции. Вместо да отбележат още голове, те допуснаха два само за две минути и мачът завърши наравно - 2-2.