В среща от днешния 15 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан спечелиха като домакини срещу Марек с 1-0 (1-0). И за втори път победиха лидер във временното класиране. Преди три кръга сториха същото и срещу тогавашния водач в подреждането Беласица, когато го надиграха с 2-0.

Единственият гол в мача бе отбелязан в 17-та минута  от Кристиян Ковачев. Петко Петков направи типичния си мощен рейд, пусна отличен пас към Бебето, който прехвърли вратаря за 1-0.

През второто полувреме главният рефер реши да даде дузпа за Марек. Това стана в 60-та минута, но вратарят на Балкан Костадин Котев спаси удара на футболиста на Марек. Гостите от Дупница тръгнаха напред, с което отвориха празни пространства пред играчите на Балкан, но малшансът им попречи да стигнат до друг гол. В 73-та минута Петко Петков не можа да отбележи от малък ъгъл, а две минути по-късно удар на Кристиян Ковачев пред наказателното поле бе спасен от вратаря на гостите.

С играта с в тази среща футболистите на Балкан заслужиха напълно победата. След седмица те отново са домакини - в събота, 21 ноември техен съперник ще бъде вторият в класирането Вихрен Сандански, който е с равен брой точки с Марек - по 35.

След този кръг Балкан се изкачи с 3 места по-нагоре и вече е на 10-то място с 18 точки.

Резултатите от 15 кръг: Велбъжд - Ботев Ихтиман 0-5, Чавдар Етрополе - Кюстендил 1-0, Вихрен - Сливнишки герой 2-1, Надежда Доброславци - Пирин Разлог 1-1, Пирин ГД - Левски Чепинци 2-1, Перун Кресна - Беласица 0-1, Рилски спортист - Оборище 1-0, Банско - Гранит Владая 2-1