Три кръга преди края на първенството футболистите на Балкан записаха първа загуба през пролетния полусезон. Днес те отстъпиха с 2-1 при гостуването си на един от претендентите за влизане във Втора лига Марек Дупница.

На стадион Бончук Балкан излезе без трима основни футболисти, които имаха наказания и въпреки това първи имаше възможност за гол, но не успя да вкара. Вместо това домакините от Марек успяха да поведат с 1-0 в 15-та минута с гол на централния бранител Евгени Тунтев след една много съмнителна ситуация за засада, за играчите на Балкан протестираха дълго.

Балканци имаха отлична възможност за изравнителен гол, когато в 36-та минута Калоян Бонев избра да стреля, вместо да комбинира с Кристиян Ковачев.

13 минути след началото на второто полувреме отново Калоян Бонев пропусна да изравни, като ударът му се отби в гредата. Две минути по-късно  - в 60-та минута, бе отсъдена прекалено пресилена дузпа в полза на домакините. Играч на Марек насочи точти от упор топката към намиращия се в началото на пеналта Емил Колев, чиято ръка бе плътно прилепена към тялото, но реферъг посочи бялата точка. От нея бе точен Димитър Владимиров за 2-0.

В последните пет минути балканци създадоха няколко изгодни положения за гол. В 87-та удар на Ангел Ангелов бе спасен от вратаря, три минути по-късно отново той пропусна да реализира. В 92-та минута  Калоян Бонев центрира в наказателното поле и юношата на Балкан Николай Миков отбеляза с глава за 2-1.

Три дни преди това - в сряда, Марек спечели единия полуфинал за купата на Аматьорската футболна лига. На неутрален терен във Враза той се наложи над Дунав Русе с 2-0. И чака на финала победителя от двойката Левски Лом - Розова Долина Казанлък, които играят на 26 май.

До края на първенството на Югозападната трета лига остават два кръга. Другата събота Балкан гостува на друг мераклия за първото място - Вихрен Сандански. А в последния си мач седмица по-късно е домакин на Надежда Доброславци.

Въпреки първата си загуба, Балкан запази петото място с 54 точки, с толкова е и шестият Оборище Панагюрище. Марек е на трето място със 73 точки, но е с един мач по-малко. Пред него с по 74 точки са Беласица и Вихрен. Със 73 гочки е и четвъртият -  Кюстендил.

Всички резултати от днешния 32 кръг: Сливнишки герой - Вихрен 1-2, Беласица - Перун Кресна 6-0, Кюстендил - Чавдар Етрополе 2-0, Оборище - Рилски спортист 3-1, Пирин Разлог - Надежда Доброславци 0-1, Левски Чепинци - Пирин Гоце Делчев 1-0, Гранит Владая - Банско 1-2, Ботев Ихтиман - Велбъжд 5-0.

Снимка: Sportal.bg