Баскетболистите на Балкан ще продължат във втория квалификационен кръг на турнира за Купата на ФИБА Европа. Тази вечер те загубиха гостуването си на Орадя с 15 точки разлика - 85-70, но в Ботевград бяха победили с 16.

Почти през цялото време нашите се движеха на ръба на бръснача. Изиграха слаба първа част, която загубиха с 21-10. Във втората подобриха играта си, но отново я загубиха, макар и само с 1 точка - 26-25, и на полувремето изоставаха с - 47-35.

Изключително оспорвана бе третата четвъртина, която зелените спечелиха с 23-22, но им остана пасив от 11 точки. В началото на последната част Балкан смъкна пасива си до до 8 точки при 69-61 в 33-та минута. Последваха обаче две  досадни грешки, наказани с две последователни тройки от домакините и разликата отново хвръкна - 75-61.

Особено драматични, почти инфарктни, бяха последните минути, в които румънският тим на четири пъти стигаше до плюс 16. Треньорът на Балкан Небойша Видич бе оставил и трите си тайм-аута за последната минута. 11 секунди преди края при 85-69 Фортънбъри вкара само един от двата наказателни удара за 85-70. В оставащото до края време Орадя не можа да вкара и балканци ликуваха.

Орадя игра без един от топреализаторите си в първия мач в Ботевград - американеца Мартин Зино, който получи контузия в тази първа среща. За сметка на това Балкан не можа да се справи с игралия и за Ямбол черногорец Неманя Милошевич, който реализира 36 точки и отново направи дабъл-дабъл с 10 борби. Труден за опазване, особено през първото полувреме, бе и другият черногорец - Горан Гайович, който завърши с 22 точки, от които 20 в първите две части. Американецът Тротър вкара 11 за Орадя.

За Балкан най-резултатен с 19 точки бе Брандън Фортънбъри. Девин Брукс отбеляза 16, Дивон Уошингтън вкара 11 и взе 7 борби, Дейвид Хоутън има 6 точки и овладя най-много борби - 8, Павел Иванов вкара 8 точки, Игор Кесар е със 7, 3 добави Венци Петков.

Съперник на Балкан във втория квалификационен кръг е унгарският Фалко Сомбатхей. Играе се отново в две срещи на отстраняване. Първата от тях е на 4 отомври в Арена Ботевград, втората - на 11 октомври в Унгария.