В днешния междинен кръг от първенството на Югозападната трета лига отборът на Балкан завърши 1-1 при гостуването си на Беласица Петрич. Зелените отново могат да съжаляват за големия брой изпуснати голови положения - и през първото, и през второто полувреме, а можеха да стигнат и до победа.

Домакините вкараха за 1-0 в 5-та минута след мелле през вратата. Балканци изравниха чак в 82-та с попадение на Ивайло Цветанов. Отборът ни се изкачи с едно място - 14-то, със 7 точки, с колкото е и 15-ят ОФК Елин Пелин.

В следващия кръг тази събота, 30 септември Балкан е домакин на Свобода Пещера от 17.00 ч..

Всички резултати от днес: Вихрен - Хебър 2-0, Пирин ГД - Симитли 1-2, Свобода Пещера - Банско 1-1, ОФК Елин Пелин - Миньор Перник 1-0, Германея - Чавдар Етрополе 0-5, Ботев Ихтиман - Пирин Разлог 1-0, ЦСКА 1948 - Сливнишки герой 2-0, Рилски спортист - Марек 1-0