В мач от поредния 8 кръг на футболното първенство - Зона София област, отборът на Балкан победи като домакин Ботев Ихтиман с 3-0. На полувремето младите балканци водеха с 1-0 с гол на Ивайло Начев в 34-та минута. През второто полувреме Йорвдан Дамянов покачи на 2-0 в 59-та. Роберто Петров оформи крайното 3-0 с попадение в 61-та минута, като в 57-та пропусна да отбележи от дузпа.

Във временното класиране Балкан заема 5-то място от 10 отбора с 13 точки и голова разлика 21-6, като има и мач по-малко. Балансът на тима е 4 победи, 1 равен и 2 загуби.

Начело с по 19 точки са Металург Перник и ОФК Елин Пелин, трети с 15 точки е Ком Годеч, четвърти с 14 е Рилски спортист 2011 от Самоков, на който нашите гостуват следващия кръг.