Днес в мач от 22 кръг на Югозападната трета лига, игран на помощното игрище на Герена, футболистите на Балкан завършиха 2-2 с гостуващия Ботев Ихтиман. Те бяха без двама основни играчи - наказаните Йордан Дамянов и Давид Ганчев.

Гостите първи караха гол още в 4-та минута. Две минути обаче по-късно Павел Петков изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар фронтално срещу вратата. В 28-та минута Балкан поведе с 2-1 - Николай Миков направи добавка сред удар на Павел Петков. Няколко минути по-късно след удар на Балкан топката се отби от напречната греда, но не влезе във вратата, а тупна малко пред голлинията.  В последната минута на полувремето бе вдигнат директен червен картон на играча на Балкан Ангелов.

В 50-та минута гостите изравниха. Дълго след попадението играчите на Балкан протестираха за редовността на гола, но реферът на промени решението си. В оставащото до края време и двата отбора търсеха победата, имаха и своите шансове. В последните десет минути на два пъти балканци бяха близо до успеха, но удари на Валдемар Стоянов и на Павел Петков срещнаха крака на защитници на Ботев.