Футболният Балкан тръгна с победа в започналото днес първенство на Югозападната трета лига. В първия кръг тимът от Ботевград - с нови жълто-зелени екипи, се наложи над коравия тим на Ботев Ихтиман и заслужено спечели трите точки.

На терена с изкуствено покритие на Герена избраниците на Иван Редовски откриха резултата в 13-та минута. Димитър Руйчев бе най-настойчив, направи добър рейд, влезе в наказателното поле и ударът му спря в мрежата. В 43-та минута балканци вкараха и втори гол, но то не бе зачетен заради отсъдено нарушение в нападение, забелязано май единствено от съдията.

През второто полувреме гостите заиграха по-активно, но срещнаха непробиваемата в този мач защита на Балкан. Най-удобното им положение бе в 50-та минута, но вратарят Слави Матин отрази силния удар. Три минути по-късно за втори път бе отменено попадение на Балкан, този път заради спорна засада. В 70-та минута диагонален удар на Павел Петков пък облиза страничната греда.

В първата минута на добавеното време балканци стиигнаха до втори гол, който нямаше как да не бъде зачетен. Николай Миков се пребори за топката, пусна към Виктор Гицов, който нямаше как да не вкара във вратата.

В следващия II кръг другата събота, 13 август Балкан гостува на Сливнишки герой.

Другите мачове от този първи кръг: Чавдар Етрополе - Славия II 3-1, Банско - ЦСКА 1948 III 1-0, Пирин ГД - Сливнишки герой 2-0, Септември II - Левски Раковски 1-1, почива Марек