Трима състезатели на МК Ботевград заеха призовите три места в първия кръг на започналия днес национален шампионат по рали крос. На трасето край видинското село Иново победител в Дивизия 2 0 автомобили до 1600 куб. см, стана Ивайло Йончев. Втори е Владимир Димитров, а третото място на стълбичката зае Симеон Велев. И тримата са с автомобили Хонда.

В адпреварата в тази дивизия участваха още двама от АМК Ботевград - Любомир Маринов с Фолксваген Поло и Цветан Миков със Сеат Ибиса.

Преди официалното откриване на националния шампионат участниците в трите дивизии направиха почетна обиколка в памет на Александър Атанасов - Мадански. Седемкратният шампион по автокрос почина в началото на годината, той бе един от основните организатори на националните шампионати по рали крос.

Следващият втори кръг ще бъде на трасето край монтанското село Мадан.

Снимка: dariknews.bg