В края на миналата седмица във Видин бе първият кръг от националния шампионат по рали крос. Традиционно силни в тази дисциплина са състезателите от АМК Ботевград, които и сега доказаха своето майсторство.

В своята Дивизия 2 - автомобили с кубатура до 1600 куб. см, първоото място на трасето край село Иново спечели Ивайло Йончев. Непосредствено след него финишира друг състезател на АМК Ботевград - Владимир Димитров.

В същия клас своя дебют в рали кроса направи и 18-годишният Светослав Миков. Той е син на изтъкнатия ни състезател в автомобилните спортове Цветан Миков - Чопъра. Светльо зае четвърто място, въпреки че автомобилът му дори не е 1.6, а е с по-малка мощност - 1.4, и бе отличен със специалната награда за най-млад състезател.