Баскетболистите на Балкан - момчета до 14 години, завършиха на пето място на последния турнир от веригата за Балканската купа в Ботевград. Днес в мач между класиралите се на последните трети места в двете преддарителни групи воденият от треньорката Виктория Маринова тим на Балкан победи Актавис Академия от сръбския град Лесковац с 68-59.

Във финала утре ще играят отборите на македонския ФМП Скопие и Академик Бултекс 99, които в двата полуфинала днес спечелиха съответно срещу БУБА баскетбол и Вардар Скопие. Срещата за първото място е от 11.30 ч. в Арена Ботевград, а преди това - от 10.00 ч., е мачът за 3-4 място.

Утре надпреварата за Балканската купа продължава и при 12-годишните. В нея ще участват само 3 отбора. От 10.00 ч. в зала "Георги Христов" ще играят отборите на Балкан и ЦСКА.