Днес в Ботевград бе единият полуфинал от областния кръг на надпреварата за Купата на Аматьорската футболна лига. В него се срещнаха домакините от Балкан и Спортист Своге.

Победата с 1-0 спечели отборът на Балкан. Единственото попадение бе в последната минута на първото полувреме. Негов автор бе Ивайло Цветанов, който прониза мрежата след отличен пас на Никола Иванов - Шейха.

Балкан и Спортист ще се срещнат още веднъж следващата седмица, но в мач от първенството на Югозападната трета лига. Тази събота няма да има кръг от първенството заради мачовете на аматьорския национален отбор на България.

На финала за определяне на победителя в областния кръг Балкан ще срещне победителя от другия полуфинал, игран днес в Ихтиман, между местния Ботев 1937 и Чавдар Етрополе.