Баскетболистите на Балкан записаха втора загубиха в шампионата на НБЛ. В днешния 4 кръг в те бяха надиграни в Арена Ботевград от Левски Лукойл със 79-89 /19-23, 18-21, 21-221 21-23/.

Гостите спечелиха и четирите части, те водеха в резултата 35 минути, Балкан бе напред 2 минути. В средата на втората дръпнаха с двуцифрена разлика - 25-34, но със серия от 6-0 в рамките на минута и половина балканци се доближиха до 3 при 31-34. До края на частта сините увеличиха аванса си на 7 точки - 37-44, при който резултат завърши първото полувреме.

В първата минута на второто гостите отново направиха двуцифрена разлика - 37-48. Балкан обаче отвърна с много силна серия от 13-2, с която обърна резултата в негова полза - 56-54 в 27-та минута. Но след това допусна нов обрат и след третата четвъртина Левски водеше с 8 - 58-66. Само две минути след началото на последната четвъртина разликата в полза на гостите хвръкна до 15 точки - 61-76, и тук на практика мачът свърши. Крайният резултат е 89-79 за Левски Лукойл.

В минутите, в които Балкан бе в подем, имаше  спорни  отсъждания във вреда на Балкан от тримата рефери Хорозов, Томов и Субашиев. Някои от тях бяха отявлени и това предизвика реакции и у треньорския щаб, и у играчи, да не говорим за публиката. В самото начало на мача много бързо на Хопкинс от Балкан бяха отсъдени три лични нарушения.

Отделно от съдийството, обаче, домакините показаха доста по-слаба стрелба - 43.8% срещу 53.4 на Левски Тройките на Балкан бяха 12 от 37 опита, което е 32%, а на Левски 9 от 23/39%/. Сините взеха борбата, имат и 8 асистенции повече. Победителите вкараха в правоъгълника 42 точки срещу 32 на Балкан. Което отново показа една слабост на домакините в играта в защита срещу центровете на съперника.

Шестима от Балкан са с над десет вкарани точки. С по 16 са Брендън Браун, който има и 7 асистенции, и Микейл Хопкинс със 7 одвладени борби. Венци Петков отбеляза 12 точки, с по 11 са Митко Димитров и Танксли Ефианай, 10 вкара Крис Минков, с 3 е Здравко Христов. В игра се появи дошлият вчера нов играч Алекс Гаврилович.

За Левски с 21 точки и 7 борби е Божидар Аврамов. С 18 точки и 8 овладени топки е Калоян Иванов, 16 в деня на 28-ия си рожден ден отбеляза Христо Захариев, Никола Маравич добави 13, с 9 е Деян Иванов.

Резултати от другите мачове от днешния 4 кръг: Академик Бултекс 99 - Рилски спортист 72-78, Берое - Академик 82-54, Черно море Тича - Спартак Плевен 73-82.