В другия мач от група В на турнира за Купата на ФИБА Европа, игран тази вечер в Минск, домакините от Цмоки се наложиха над кипърския Петролина АЕК Ларнака с 87-75 /19-14, 20-25, 25-13, 23-23/. С баланс от 2 победи и 1 загуба Цмоки Минск излезе на второто място в групата, след Балкан, който е с 3 победи от 3 мача.

Двата тима си размениха по една четвъртина - първата спечелиха домакините, втората бе за АЕК и на полувремето резултатът бе равен 39-39. Силната трета част на Цмоки, която белоруският тим взе с 25-13, се оказа решаваща за изхода на срещата. Последната част завърши 23-23 за крайното 87-75 за Цмоки Минск.

Витали Лютич бе най-резултатен за победителите  с 21 точки. Гардът Стефан Муди отбеляза 15, с 13 е Семянюк, по 10 имат Кудрявцев и Мешчеряков. За АЕК с най-много точки - 23 е Кайл Виналес, с 14 е Бигс, белорусинът Владимир Веремеенко е с 12.

Във вторник, 6 ноември Цмоки Минск гостува на Белфиус Монс-Ено. А ден по-късно - на 7 ноември от 19.00 ч., Балкан е домакин на АЕК Ларнака.