В мач от 12 кръг на НБЛ Балкан спечели тази вечер срещу гостуващия Академик със 113-79 /20-27, 31-19, 33-18, 29-15/. Това бе седми успех на отбора от началото на редовния сезон, като има и 4 загуби.

В тази среща освен Димитър Димитров не взе участие и Алекс Гаврилович, на когото бе дадена почивка след травмата, която получи преди няколко дни при гостуването на Левски Лукойл за Купата. Във ВИП зоната бяха близките на Гаврилович, които пристигнаха от Франция. В игра за Балкан влязоха всички баскетболисти, като не се разписа единствено Мулалич, който бе на полето малко повече от 7 минути и не стреля нито веднъж.

Балкан: Браун 8, Хопкинс 20 + 14 борби + 6 чадъра, Минков 13, Павел Иванов 10, В. Петков 10 /Ефианай 19 + 10 борби + 2 чадъра, Христов 6, Мулалич, Павлин Иванов 12, Румен Василев 9, Марин Маринов 6/

Академик: Кр. Димитров, Н. Николов 15, Чернокожев 13, А. Иванов 15, Дудев /Грозев 8, Л. Димитров 17 + 8 асистенции, Милов 5, Илиев, Лазаров 6, Михайлов/

В следващия 13 кръг на НБЛ, който е на 5 януари, Балкан гостува на Левски Лукойл.

В другите срещи от днешния 30 декември: Берое - Рилски спортист 83-81, Черно море Тича - Левски Лукойл 91-107, Ямбол - Спартак Плевен 80-96