Днес в Самоков Балкан се наложи над Академик Пловдив със 74-67 (17-20, 21-17, 21-22, 15-8). И кръг преди края на редовния сезон се затвърди на второто място преди предстоящите плейофи. Последният му мач е в сряда, 26 април в Арена Ботевград срещу Спартак Плевен.

Победата на Балкан не бе постигната лесно. Зелените започнаха с 11-2 в 4-та минута, но до края на първата част позволиха на съперника да направи обат и да я спечели с 20-17. След оспорвана втора четвъртина Балкан се оттегли на почивка само с 1 точка аванс - 38-37. След третия период резултатът бе равен - 59-59. С по-добри действия в последните десет минути баскетболистите на Балкан спечелиха частта с 15-8, а с това и мача със 74-67.

Пол Джаксън бе най-резултатен за победителите с  16 точки. С 15 е Мануел Суарес, който завърши с дабъл-дабъл от 11 овладени борби.  С 11 точки е Христо Захариев, който има и 5 борби и 5 асистенции. 10 точки реализира Никос Дипларос, със 7 е Николай Грозев, 5 вкара Павлин Иванов, 4 отбеляза Илиян Пищиков,  с по 2 са Димитър Димитров, кйто игра само 11 минути, Константин Тошков и Денг Адел.

За Академик Томислав Минков вкара 13 точки, с 12 е Васил Бачев, 11 има Джейлън Минет.