ВОЛЕЙБОЛИСТКИТЕ НА СУ "ХРИСТО ЯСЕНОВ" ЩЕ ИГРАЯТ НА ФИНАЛИ ОТ УЧЕНИЧЕСКИТЕ ИГРИ

На 17.04.2019г. в град Етрополе се проведоха зоналните ученически игри по волейбол за девойки 8-10 клас. Етрополските момичета бяха повече от убедителни и не оставиха никакви съмнения в своето превъзходство, постигайки две категорични победи и заеха първото място.
В първата среща момичетата, водени от Ралица Ботева, разгромиха отбора на Радомир с 2:0 гейма, като единият гейм бе 25:0 в полза на нашите момичета.
В другата среща Разлог победи Кюстендил също с 2:0 гейма и се изправиха на финала срещу етрополки.
На финала ясеновки потвърдиха своето превъзходство и победиха състава на Разлог с 2:0, с което спечелиха купата за първото място и правото да участват на финалите на ученическите игри за тази възраст.
Финалният турнир ще се проведе от 20 до 23 юни в град Смолян между десетте най-добри отбора в страната.
Това е трети финал за отбор на СУ"Христо Ясенов" по волейбол за тази година. Преди това за финалите се класираха момчетата и момичетата 5-7 клас. На 30 април предстои и последната зонална надпревара от ученическите игри между девойките 11-12 клас.