След първите две срещи в Стара Загора от полуфиналния плейоф между Берое и Балкан  резултатът от серията е равен. Тази вечер домакините спечелиха с 85-81 /24-24, 24-15, 19-20, 18-22/. Третият мач е в събота, 11 май от 19.00 ч. в Арена Ботевград.

Втората среща премина през изключителни обрати. Балкан на няколко пъти успяваше да стопи пасив от 11 точки. За последно това стана в четвъртата част, когато в 34-та минута Берое водеше със 76-65. А когато оставаха 1 минута и 31 секунди, резултатът вече бе равен - 79-79.

В оставащото до края време балканци на няколко пъти не се възползваха от отлични възможности да спечелят. След две несполучливи стрелби за 3 точки защитата на Балкан допусна Конър Франкамп да вкара тройка, когато оставаха 34.6 секунди. Тя се оказа решаваща, въпреки че и след това зелените от Ботевградз имаха шансове, но ги пропиляха.

23 точки за Балкан отбеляза Брендън Браун, с 22 точки и 12 борби е Микейл Хопкинс. С 12 е Венцислав Петков, Павел Иванов вкара 9. Гаврилович е с 6 точки, с 3 е Димитър Димитров, с по 2 са Павлин Иванов, Мирко Мулалич и Ламаркъс Рийд.

Конър Франкамп напълни коша на Балкан с 27 точки, като освен това е и със 7 борби и 5 асистенции.  С 11 точки е Стоянов, по 10 вкараха Дженингс и  Уайт.